Neuplyne rok, aby sdělovací prostředky neinformovaly o ztracených lidech při houbaření, zatoulaných seniorech, desorientovaných díky svým zdravotním problémům. Spoustě těchto situací lze předejít. Dnes mnoho lidí, od dětí po důchodce používají tzv. chytré telefony. Tedy telefony, které jsou mimo jiné vybaveny GPS technologiemi. Tedy technologiemi, které při správném pochopení a stažení správných aplikací mohou opravdu zachránit život.
Základem ale je, aby uživatel uměl s touto aplikací pracovat. Aby věděl, pod jakou ikonou se skrývá, aby ji uměl otevřít.
Základní aplikací, kterou lze jednoznačně doporučit nainstalovat opravdu každému, je aplikace Záchranka. Do aplikace lze nastavit aktuální zdravotní dispozice majitele, jeho věk, chronické onemocnění. V případě vynuceného zásahu RZS je už v sanitce zasahující lékař s tímto stavem srozuměn a k pacientovi se dostaví se základní představou co ho čeká. Záchranu lze navíc přivolat už jen přidržením prstu po dobu tří vteřin na ikonu. Telefon odešle automaticky GPS lokaci, aniž by jeho majitel musel cokoli říkat.
GPS v mobilu může pomoci i v situaci, kdy se jeho majitel ztratí někde v prostoru. Stačí mít nainstalovanou jakoukoli aplikaci s mapami, nejlépe turistickými. GPS vaši polohu přesně lokalizuje a zobrazí na display. Navíc vás spolehlivě navede k nebližšímu bodu zájmu, zastávce autobusu, nádraží, či silnici.
Zdarma lze rovněž do telefonu instalovat aplikace, které lokalizují mobilní telefon dítěte, nebo jiného rodinného příslušníka. Určitě se vyplatí tuto aplikaci instalovat u osob, které trpí Alzheimerem či jinou poruchou, kterou doprovází stavy dezorientace a zmatení. V případě, že se taková osoba pohřešuje, může být její včasná a přesná lokalizace rozhodujícím faktorem, který jí může zachránit život.
Je na zvážení každého uživatele Smart Mobilu, zda jej bude využívat jen k zábavě a brouzdání na sociálních sítích, anebo použije jeho sofistikovaných funkcí k důležitějším záležitostem.
Date:
Comments: 0