Vědci a inženýři z technické a vývojářské společnosti v Bostonu jsou jedni z předních „tvůrců“ světa budoucího. Můžou za to hlavně jejich nejnovější výtvory, a že jich není málo a jejich využití není jenom pro videa, to vůbec není tajemstvím.
Od toho nejmenšího
Jejich nejmenší robot, Spotmini, připomínající čtyřnohé zvíře, je dle jejich slov určen pro domácnosti a kanceláře. Na jedno nabití vydrží až hodinu a půl, záleže, na čem bude zrovna pracovat. Váží okolo 30 kilo, spolu s pátou robotickou končetinou, která je schopna přenášet i těžší předměty. Robot patří mezi nejtišší ze všech ostatních prototypů. Zdali se jednou v kanceláři setkáme s takovýmito „messengery“, to je otázka.
Atlas, co drží svět
Jejich snad nejúspěšnější výtvor, stejnojmenný Atlas, je snad nejvíce podobný těm robotům, které známe z nejrůznějších sci-fi filmů. Dvě ruce, dvě nohy, sice bez hlavy, zato pořádný silák. Určen pro práci ve skladech a zkrátka všude, kde je třeba robotického pomocníka, dokáže unést až 11 kilo, což na začátek není vůbec málo. Robot nedokáže však jenom chodit, je vybaven několika senzory a kamerami ve všech úhlech, dokáže přeskakovat překážky, zvednout se, pokud přepadne z jakékoliv pozice a sám dokáže například backflip, tedy vyskočit s otočkou o 360 stupňů, což nedokáží ani mnozí lidé. Neuvěřitelně obratný a stabilní na jakémkoliv terénu. Můžeme si jenom představovat, jestli ve skladištích a různých továrních halách budou v budoucnu pracovat pouze tito roboti.
K jejich dalším úspěchům, kromě těch menších, patří například prototyp čtyřnohého „nosiše“ LS3, který dokáže přes náročný kamenitý i hornatý terén přenést až 181 kilo a je poháněn plynem a naftou. Sice hlučnější, ale určitě spolehlivý „šerpa“ možná brzo nahradí velbloudy v poušti a žádný zkušený cestovatel bez něj neopustí dům.
Budoucnost je jistě rozmanitá a přinese mnohé, co si lidé před padesáti lety nedovedli ani představit. Je jenom na nás, jak se s tím popereme.