Mobilní domy, dostatečně zateplené a obyvatelné po celý rok, představují možnost, jak si zajistit vlastní bydlení relativně levně i bez hypotéky. Ve srovnání s jinými objekty jde o nízkonákladové řešení, jehož podstatnou výhodou je pobyt v přírodě. Obytná plocha se přibližně vyrovná dvoupokojovému bytu, a tak nelze přímo tvrdit, že jde o stísněný prostor, k životu naprosto nevhodný, leda tak pro sezónní přespávání.
Součástí těchto staveb bývá zápraží, terasa, kryté parkovací stání a poměrně běžně zahradní pergola. Dům tak získá na osobitosti, nepůsobí příliš fádně, a je samozřejmé, že se tím zvýší i komfort a úroveň bydlení. Zvláště v současné době, kdy je průběh zimy většinou mírný, teplotně nadprůměrný, a kdy již od března nás to svádí trávit více času venku, na čerstvém vzduchu.
Dřevěný masiv se hodí ke všem typům objektů
Vzhledem ke koncepcím těchto objektů se nejčastěji volí pergoly z dřevěného masivu. Lze je opatřit bezbarvým lakem a upravit jejich barvu patřičným mořidlem či lazurou. V tomto směru se dá doslova vykouzlit požadovaný odstín, který vyniká zvláště u bíle natřených venkovních fasádních obkladů či panelů.
Pergola skvěle zapadne do jakéhokoli terénu, lze ji zabudovat i do svahu, mít ji v sousedství zahradního bazénu, okrasné skalky, jehličnanů, či pnoucích rostlin. Můžete ji zastřešit nebo jí ponechat více vzdušnosti, možností je mnoho a realizace stavby se provádí vždy na míru, po konzultaci, a na přání zákazníka.
Výhody masivního dřeva jistě není třeba předesílat – výborně zapadne do okolního prostředí, vytvoří jedinečnou atmosféru, podpoří vlastní soukromí a prostor pro posezení u zahradního nábytku, s kávou a rybízovým koláčem. Pergola může velmi významně podtrhnout vzhled jakékoli stavby a kromě mobilních domů se hodí kamkoli – na chatu, k rodinnému domku, ať už jde o novostavbu, nebo vilku z meziválečného období dvacátého století.